TOP 5 książek o finansach, które warto przeczytać – zestawienie

W dzisiejszym artykule prezentujemy zestawienie naszym zdaniem najciekawszych i najbardziej przystępnych lektur związanych z tematyką finansową. Poniżej znajduje się zestawienie pięciu książek, które będą doskonałym wyborem zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych.

Finanse osobiste – Ewa Bogacka-Kisiel

Lektura jest doskonałym źródłem wiedzy dotyczącym finansów osobistych. Z książki pochodzącej od wydawnictwa PWN poznamy podstawowe zagadnienia ekonomiczne oraz decyzje podejmowane w ramach gospodarstw domowych. Treść książki obejmuje ponadto aspekty związane ze strategią zarządzania płynnością, planowaniem budżetowym, oszczędnościami, bezpiecznymi strategiami kredytowymi, inwestycjami oraz ubezpieczeniami. To doskonała propozycja dla osób oczekujących praktycznych działań związanych ze sferą finansów osobistych.

Pieniądze dla Pań – Danuta Duszeńczuk

Lektura autorstwa Danuty Duszeńczuk pochodząca od wydawnictwa Lingo jest częścią cyklu poradników pt. Poradniki na obcasach. Cykl stanowi unikalną serię kursów dedykowanym przedstawicielkom płci pięknej. Tytułowy poradnik zawiera treści związane z finansami w kobiecej sferze. Poza przystępnym językiem, bogatymi ilustracjami i szeroką gamą porad finansowych czytelniczki mogą liczyć na merytoryczne wypowiedzi wybitnych fachowców ze świata ekonomii i life stylu.

money

Inwestycje giełdowe – Adam Jagielnicki

Już na wstępie swego dzieła autor – Adam Jagielnicki uczula odbiorców na skomplikowany aspekt inwestycji giełdowych pisząc wprost – „Giełda to nie gra w zapałki”. W książce od wydawnictwa Helion zawarto podstawowe informacje związane ze strukturą giełdy oraz strategiami inwestycyjnymi. Lektura stanowi swoiste kompendium wiedzy ekonomicznej i finansowej popartej rzeczywistymi przykładami. To doskonała propozycja zarówno dla inwestorów początkujących, jak i zaawansowanych. Zainteresowani książką mogą uzupełnić też wiedzę na http://comparic.pl/category/edukacja/podstawy-inwestowania/.

Ekonomia w zarysie – Grzegorz Kwiatkowski

Kreowanie strategii finansowych oraz skuteczne inwestowanie nie jest możliwe bez znajomości podstaw ekonomii. Doskonale wie o tym autor książki pt. „Ekonomia w zarysie” – Grzegorz Kwiatkowski, który zebrał najważniejsze treści związane z teorią ekonomii w jedną całość. Efektem jest znakomita lektura pochodząca od wydawnictwa Ekonomik. W książce poza merytorycznymi podstawami ze świata ekonomii znajdziemy mnóstwo wykresów, tabel, grafik i ilustracji walnie przyczyniających się do skuteczniejszego pochłaniania wiedzy.

money2

Jak zadbać o własne finanse? – Marcin Iwuć

W książce pochodzącej od wydawnictwa Edgard autorstwa Marcina Iwucia ekspert ze świata finansów przedstawia metody na racjonalne oszczędzanie i eliminowanie zadłużeń. W lekturze znajdziemy m.in. odpowiedź na pytania – jak unikać finansowych pułapek, czym kierować się przy wyborze konta bankowego oraz wiele innych. Poradnik jest rewelacyjną propozycją zwłaszcza dla osób początkujących.